HomeIstoriePrima femeie arhitect din România Prima femeie arhitect din România 19 martie 2021 Istorie, Oameni, România Irina FloreaÎn 1919, Virginia Maria Andreescu-Haret devine prima femeie arhitect din România după ce termină studiile Școlii Superioare de Arhitectură.A fost absolventă și a Școlii de Arte Frumoase (Belle Arte). Asta așa, #casastiti Related Posts 119 – numărul de telefon pentru cazurile de abuz împotriva copiilor Jackie Chan deține recordul pentru cele mai multe cascadorii realizate de un actor Descoperire inedită făcută în Antarctica Isaac Newton avea numai 23 de ani când a descoperit gravitația Cum a apărut cuvântul „fraier” Până pe la începutul secolului al XX-lea, ceasul de mână era considerat un accesoriu destinat exclusiv femeilor
Până pe la începutul secolului al XX-lea, ceasul de mână era considerat un accesoriu destinat exclusiv femeilor